برگزاری آزمون حرم شناسی برای 3000 نفر از خادمیاران نوجوان
به همت مدیریت آموزش سازمان حرم مطهر رضوی و با همکاری بنیاد فرهنگی رضوی، نخستين دوره آزمون حرم شناسي ويژه 3 هزار خادميار نوجوان رضوي برگزار شد.
۱۳۹۸-۰۷-۱۴

به همت مدیریت آموزش سازمان حرم مطهر رضوی و با همکاری بنیاد فرهنگی رضوی، نخستين دوره آزمون حرم شناسي ويژه 3 هزار خادميار نوجوان رضوي برگزار شد.

به گزارش آستان نیوز، احمد میرزاده مدیر آموزش سازمان حرم مطهر رضوی در حاشیه برگزاری این دوره آموزشی در گفت‌وگو با خبرنگار آستان نیوز، گفت: یکی از اقداماتی که طی چند سال اخیر به منظور خدمت رساني به زائران و مجاوران بارگاه منور رضوی انجام ‌می‌شود، حضور و خدمت خادمیاران نوجوان در حرم مطهر رضوی است.
وی آموزش و آشنایی خادمیاران نوجوان رضوی با شیوه‌های خدمت‌رسانی به زائران، راهنمایی صحیح و شایسته زائران عزیز در حین انجام وظیفه را از جمله الزامات خادمیاری عنوان کرد و گفت: طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته طی 6 ماه گذشته دوره‌های آموزشی گشت حرم‌شناسی توسط مدرسان حرم شناسی مدیریت آموزش، در قالب گروه‌های 20 تا ۳۰ نفره برای این خادمیاران برگزار شد و این عزیزان با قسمت های مختلف حرم مطهر آشنا شدند.
میرزاده تصریح کرد: پس از پایان این دوره‌ها، آزمون جامعی برای خادمیاران نوجوان دختر و پسر برگزار شد تا این افراد آمادگی لازم را برای خدمت‌رسانی بهتر زیر پرچم آستان قدس کسب کنند.
مدیر آموزش سازمان حرم مطهر رضوی بیان کرد: اين خادمياران شامل ١٥٠٠ خادميار دختر و١٥٠٠ خادميار پسر هستند كه از مدارس امام رضا(ع) و فرزندان خدام وكاركنان آستان قدس انتخاب شده‌اند.
گفتنی است؛ این مراسم در نخستین جمعه ماه صفر مصادف با 12 مهرماه از ساعت 8 صبح لغایت ۱۱ در دو رواق شیخ حرعاملی و حضرت زهرا(س) برگزار شد.

منابع:
آستان نیوز
افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید